Przejdź do treści
Team

Staszek Karpiel-Bułecka

W wieku pięciu lat Staszek rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem, a jako szesnastolatek zainteresował się narciarstwem freestyle’owym. W 2004 roku po raz pierwszy wystartował w konkursie Polish Freeskiing Open, który odbył się w Zieleńcu. W 2005 roku zajął pierwsze miejsce w kolejnej edycji tych zawodów. W 2009 roku współtworzył Fiat Big Air na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W tym samym roku zdecydował się na zakończenie zawodowej kariery narciarskiej na rzecz rozpoczęcia kariery muzycznej.

W 2009 roku założył zespół Gooral, grający muzykę ethno-electro, którego został wokalistą. Na początku 2011 roku wziął udział w programie Wipeout – Wymiatacze w TVN. 26 kwietnia 2011 roku ukazała się debiutancka płyta studyjna jego zespołu, zatytułowana Ethno Electro. We wrześniu 2011 roku Staszek został wokalistą zespołu Future Folk. Od 4 do 26 września brał udział w trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami w TVN. Jego partnerką była Magdalena Soszyńska-Michno, z którą zajął jedenaste miejsce.

Jesienią 2011 roku został ambasadorem szwedzkiej marki odzieży sportowo-outdoorowej Peak Performance. 5 czerwca 2012 roku premierę miała pierwsza płyta studyjna jego zespołu, zatytułowana Zbacowanie. Krążek promowany był przez single: „Janko”, „Twarda skała” i „Dukaty”. Wiosną 2015 roku razem z muzykami z zespołu wziął udział w przesłuchaniach do piątej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka w telewizji Polsat. Ostatecznie doszli do etapu półfinałowego. 30 czerwca 2015 roku ukazał się drugi album studyjny muzyków, zatytułowany Zbójnicki After.